רק להיום

"רק להיום" הוא רעיון גדול ויש לו הרבה הבטים ושימושים. נכתבו ספרים רבים על העקרון שעומד מאחורי כך.

מקורו בתוכנית אלכוהוליסטים אנונימיים בה אומרים לעיתים "רק להיום אשאר נקי." הרעיון מאחורי האמרה הזאת, שנשמעת תחילה לא הגיונית, הוא העובדה שלאדם אין שליטה על העתיד או מה שיקרה מעבר לרגע הנוכחי.

זאת אומרת עכשיו אני יכול לבחור לא להתנהג בצורה מסויימת, אבל אני לא יכול להתחייב שמשהו לא יקרה, זה לא בידי. אני אנושי ויש מצבים בחיים שעלולים להצית צרות.

כמובן שככל שאני מתקדם בהחלמה הסיכוי שלי ליפול קטן, כי הכח של ההחלמה מביא עמו מומנטום של כח רצון ומודעות לגבי תגובות מיידיות ולא רציונליות ומקטין את התופעות האלו, כל זאת בתנאי שיש תחזוקה הולמת של ההחלמה.

בנוסף רק להיום מזכיר לי שהחיים לא מובנים מאליהם והיום הוא מה שיש לי. אם אני אחכה עד "שהכל יסתדר" בשביל להתחיל לחיות אני עלול להחמיץ את חיי. אני חיי היום וזה נס. כדאי לי לראות את זה ולחוות את אלוהים שנמצא איתי תמיד.

כמו שחברים אמרו פה זה חכם להסתכל על תוכניות שיש לנו בצורה הדרגתית ולראות מה אפשר לעשות עכשיו ברגע זה בשביל לקדם אותם. ("מה שביכולתי לשנות") ועם זאת עדיין לתכנן לעתיד. ההבדל היחידי הוא להרפות רגשית מהתוצאות של התוכניות האלה.

זאת דרך טובה כדי להשאר במציאות, תמיד לחפש את "הרגע הנוכחי" ולהתחבר לחוויה שמתחרשת ברגע זה. אני רואה את החזרה הזאת למציאות חלק מצעד 11. ככה אני גם יכול להבדיל בין מציאות ופנטזיה. כל עוד אני במחשבה אני מאבד קשר עם הרגע הזה. כמובן שזה רעיון פופולרי עכשיו גם בעולם העזרה העצמית. בסופו של דבר כל הדרכים של התפתחות אישית מובילים לצמיחה רוחנית ולכן העקרונות דומים מאוד.

יש אמרה כזאת בתוכנית שהיא "עובדת רק ליום אחד." וזה אומר שתחזוק יום יומי של המצב הרוחני שלנו חיוני להחלמתנו. "המחלה קמה לפנינו בבוקר."

זה גם עובד בקטע של דחיינות: שום דבר אף פעם לא יעשה מחר. רק היום. למה? כי "מחר" תמיד זז קדימה, כשנגיע למחר הוא הופך ל – "היום".

עוד יתרון לגישה של רק להיום (או לעכשיו) הוא שזה פותר את בעיית הקורבן. כי אם לשים לב ברגע הזה (אם אין מחלה או משהו נוראי) אין בעיות בכלל. כל הבעיות נמצאות במחשבה. אז בשביל לדאוג צריך לחשוב עליהם בצורה אקטיבית. (רחמים עצמיים)

בהחלמה ובקשר הכרתי חזק עם אלוהים יש ראייה ברורה של הרגע הזה וכמה הוא טוב באמת, והצורך בלהמשיך לנגן את הסיפור קורבן דועך.

אוהב אתכם וזקוק לכם,

תודה רבה שאתם בחיי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s