פנטזיה ואובססיה

רקע הפנטזיה ברוחניות

פנטזיה היא נושא מרתק ומרכזי בכל מה שקשור לרוחניות וחקר המציאות באמצאות מודעות ישירה. בהרבה תרבויות פנטזיה נחשבת לכח הבורא את המציאות עצמה. למשל בתרבות ההינדית מדברים על "מאיה" שזה אומר אשליה או קסם, השורש של זה דומה ל – Mother או Matter שזה חומר. במילים אחרות הם סבורים "שחומר" הוא אשלייה שנוצרה על ידי הפנטזיה. ניתן להווכח לזה אך ורק בעליית המודעות – זאת אומרת שהאשלייה נשארת כל עוד אדם נמצא במצב של מודעות נמוכה, כאילו הוא ישן והמציאות היא החלום שלו.

אדם שאף פעם לא חווה מודעות גבוהה לא יכול להבין מה ההבדל ואין לו עם מה להשוות, לכן הוא פשוט לוקח את מה שתמיד חווה כאמת היחידה.

זאת הסיבה שקוראים לזה "התעוררות" רוחנית – כי כאשר האדם נהיה מואר הוא מבין שכל החיים שלו, כולל הדמות שהוא שיחק הם פרי הדמיון ואין להם בסיס במציאות. כמו להתעורר מתוך חלום. זאת אמת שקשה לקבל, אך התרגול הרוחני אמור בהדרגה לחשוף ולחזק את האדם בהכנה לכך.

פנטזיה אובססיבית

פנטזיה עלולה להופיע כתוצאה מאובססיה ממושכת – הכל מתחיל בריקנות, שהיא חוסר סיפוק רוחני ורעב של הנפש לאהבה השופעת של אלוהים. כאשר התודעה נמצאת במצב כזה נוצרת נזקקות ותחושה של חוסר ולכן היא, בכישלונה למצוא מילוי רוחני פנימי, מתחילה לחפש את המילוי בשאר הדברים החיצוניים. למשל אדם מסויים.

המוח הנזקק, בניסיון למלא את החלל מתחיל להפיק מחשבות רבות על אותו אדם או כל אובייקט, וכשזה קורה מתרחשת הקשרות רגשית. הוא מניח שהנוכחות התמידית של האובייקט במחשבות קשורה להשרדות שלו. 99% מהמחשבות נתפסות על ידי האובייקט ויש הסחת דעת מעצמי ומהחיים שלי, אני משקיע רגשית ומחשבתית באותו אובייקט ולכן נקשר אליו. 

נוצרה אשליה שאותו אובייקט מסוגל למלא לי את החלל הריק, והמוח מתחיל לשכנע אותי באמצאות אידאליזציה שהוא הפתרון לריקנות, במצב כזה יש עיוורון, התעלמות מוחלטת מהמציאות הישירה, והלכדות תמידית בתוך סיפור מחשבתי מושלם שבו כל החסרונות נעלמים. זאת הכוונה של להפוך משהו לכח עליון שלי.

לא סתם יש את האמרה "שאהבה היא עיוורת."

כשאדם נמצא במצב כזה אפשר להראות לו את המציאות ולדבר עליה כמה שאנחנו רוצים, אך הוא יהיה משוכנע לגמרי שכולם טועים והוא צודק. צריכה להיות מכה מאוד חזקה בשביל לשבור את מסך ההתכחשות.

אדם לא שפוי בטוח שכולם השתגעו והוא הבנאדם הנורמלי, אך לאדם השפוי נראה שהוא המשוגע וכולם שפויים.

זה טוב מאוד להיות מודע למציאות הישירה אחרי שהאובססיה ירדה קצת. עכשיו אני מודע ישירות לכח של התודעה בלשכנע ולהכניס אותי לעולם הפנטזיה. זאת הכוונה בזה שאסור לסמוך על מחשבות ורגשות. "רגש הוא לא עובדה."

זה גם מראה על הכח שלי, אני יכול לראות מה שאני רוצה לראות. זאת הסיבה שהכרת תודה היא כזה חלק חשוב בהחלמה. כי ככל שאנו רוצים לראות את החיים כיותר יפים, ככה אנחנו באמת נראה אותם. זה הוא החופש המחשבתי שיש לכולנו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s