צעד 3 וצעד 11

הראיה שלי כיום לגבי לגבי צעדים 3 ו-11 היא שאם אני חושב שבעיות בכלל קיימות, בכל מקום שהוא, זה בגלל אי שפיות, משמע שהמחשבות שרצות כרגע, הן המקור הבלעדי והיחידי של בעיות.

גם רגשות שליליים מקורם במחשבות שליליות.

הפתרון הוא לעזוב את המחשבות בכלל באופן זמני, ולא ללכת ולפעול על פיהן ישר כשהן עולות. (תגובתיות – מה שקרה עד עכשיו ומה שגרם לחיים להפוך לבלתי מנוהלים.).

התוכן של המחשבות הוא לא רצון אלוהים בהגדרה אם הן גורמות סבל ומייצרות בעיות.

טבע המחשבה הוא מוגבל ולא מסוגל להכיל את המציאות בצורה מדוייקת או מוחלטת, לכן לא ניתן לסמוך על השיפוט של מחשבות לגבי העולם. למעשה כל רצון קיים רק בתוך מחשבות, אז הבעיה היא הרצון.

רצון = בעיה = אי שפיות = מחשבה

למה ככה הדבר? כי צעד 2 אומר לי שאלוהים מוסגל להחזיר אותי לשפיות, וזה סימן שעד עכשיו לא הייתי שפוי. זה גם אומר שהכל כבר בידי אלוהים – תמיד היה ותמיד יהיה, הוא כבר סידר ותיקן את הדברים לשלמות, ולמעשה מעולם לא הייתה לו שום בעיה כי הוא אלוהים. הבעיה היחידה בעולם היא שאני עיוור לכך.

כל מה שעלי לעשות הוא לפתוח את העיניים ולהבין את העובדה שהכל בסדר כמו שהוא, ואין לי מה לתקן, במילים אחרות למסור את רצוני שמשהו יהיה שונה ממה שהוא כבר עכשיו. (עוזר לי להתחבר לתדר של הכרת תודה ולראות את הטוב שאלוהים נתן לי.)

בשביל לשוב לשפיות אני חוזר למדיטציה ומנסה להתחבר כמה שיותר למציאות הישירה והלא מתורגמת, שאינה נגועה על ידי מחשבות. אני באותו הזמן נותן למחשבות לבוא (כי אין לי שליטה על בואן של מחשבות ורגשות), אך לא משתתף בסיפור שבתוכן. אני לא לוקח ברצינות את התוכן השגוי והלא שפוי של המחשבות.

אני מעגן את עצמי במציאות הישירה על ידי חיבור תמידי לגוף, לנשימה, לחושים והרגשות הזורמים ברגע הזה בחוויה ישירה ומהווים את הקיום הבסיסי שלי. החוויה הזו היא הדבר הכי אמיתי שיש לי, והיא הרקע עליו כל שאר הדברים מתרחשים. ככל שאני יותר מחובר אליה, ככה אני בטוח יותר מליפול שוב לאי שפיות של מחשבות.

כשאני נופל לאי שפיות של המחשבות הרמז הראשי הוא איבוד התחושה המיידית והחיה שנמצאת מול עיניי.

ככל שאני מתמיד ומבסס את עצמי בקיום הבסיסי, ככה הרגישות שלי לאי שפיות הישנה מתגברת ואני כבר לא כה פגיע לבלבול. אני חוזר לשפיות רק להיום, רק לעכשיו.

אוהב אתכם וזקוק לכם מאוד,

אני מכיר תודה לתוכנית ולחברותה שבזכותה אני מחלים כל פעם קצת יותר.

תודה שקראתם!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s