הקשרות רגשית

מעורבות רגשית לא תומכת בהחלמה בין חברים בתוכנית (או בכלל). מניסיון שלי, מצב כזה יוצר מערכת יחסים תלותית.

" Detach with love."
יש אמרה כזאת בתוכנית. זה אומר להרפות באהבה. למעשה ככה בעצם נוצרת אהבה רב כיוונית וללא תנאים. (כמו קרני השמש) תמיד כשאהבה מכוונת כלפי מישהו או משהו ספציפי היא נמנעת ממקום אחר. (ככה עובד המנגנון כי הדרך היחידה לא לתת אהבה היא לחסום אותה מלצאת באופן טבעי.)

אז האהבה שהתוכנית מדברת עליה (כח עליון אוהב) היא לא כזאת שעולה בדמיון (אהבה רומנטית) אלא אהבה רוחנית ושווה של יחס ניטרלי אך הוגן, מה שלא מעלה אחד או מוריד אחר. (שווה – אנונימיות מסורת 12)

זהו חסד אמיתי לתת למישהו יחס כזה, כי הוא הכי אותנטי ומאפשר לו לבטא את עצמו ללא תלות באהדה של אחר. פשוט להיות ביחד בשקט זה אחד הרגעים שיוצרים הכי הרבה הזדהות אצל אנשים. (בגלל זה אצל זרים יש פחד להשאר בשקט אחד עם השני והם ממלאים את המקום הזה בצ׳יט צ׳אט).

למה רגשות עזים לא תומכים בהחלמה? כי הם מייצרים רעש ומונעים מאדם להיות בקשר הכרתי עם אלוהים ועם עצמו. (זהו חוסר שפיות זמני.)
לכן אגב יש קבוצה של רגשות אנונימיים, כי יש דרך בה ניתן להשתמש ברגשות לרעה.

כמובן שכל מקרה לגופו ויש אנשים שמקבלים התבטאות רגשית טוב ויש כאלה שלא. (לרוב זה סימן לפגם חוסר אמון או אישיות מופנמת) אז תחילה יש להבין את המצב ומול מי אנו עומדים (אנשים הם מאוד שונים אחד מהשני, ויש לנו נטייה לחשוב שכולם כמעט כמונו) ואז להבין שיש דרך תקשורת הולמת עם כל אדם ולהיות גמישים מספיק כדי לכבד את דרך התקשורת הספציפית שלהם.

למה אנשים מגיבים בדחייה כשהם מזהים הקשרות רגשית מהצד השני? זה נתפס אצלהם כנזקקות ואינם רוצים למלא את התפקיד שהנקשר דורש מהם, למעשה זה לא פייר לבקש ממישהו למלא את הריקנות שלנו. אדם נזקק נתפס לא טוב כי זה ברור שהחיים שלו לא מספיק מעניינים והוא מחפש מילוי דרך אחרים. אנשים רוצים להכיר מישהו עם חיים מרגשים וממלאים ולהיות חלק מזה.

הקשרות רגשית נוצרת כשיש "השקעה רגשית" וזה אומר הקדשת זמן מחשבה נוסף על אנשים דברים או מקומות. כאשר אדם משקיע במשהו הוא נקשר אליו אוטומטית.

אז מה הפתרון? על האדם לשים את עצמו בראש סדר העדיפויות שלו, כי אף אחד אחר לא יעשה זאת במקומו. לחיות את החיים בדרך שתמלא את הצרכים שלו (גופניים, רגשיים, רוחניים, הגשמה עצמית). ללמוד להנות מעצם ההוויה ולחיות בתדר של הכרת תודה. אנשים ימשכו באופן טבעי לאדם כזה ותווצר בינהם מערכת יחסים הדדית.

אודה לכם לתובנות נוספות ודיון קבוצתי בנושא.
אוהב אתכם וזקוק לכם.

2 מחשבות על “הקשרות רגשית

    1. שאלה מעולה. אם האמא בהחלמה ויש לה יכולות רגשיות גבוהות היא תהיה מסוגלת לא ליצור הקשרות אובססיבית. זה מצב שיאפשר אהבה ללא תנאי וככה הילד יגדל הכי פחות תלותי. אומנם זה קשה לתפוס, אבל השתוללות ודאגה הם לא אהבה אלא מחלה. כמו שנאמר בתוכנית: "אהבה ותלות לא יכולים להתקיים יחד."

      אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s