מהו כח עליון בשבילי

הוא נקרא עליון כי הוא מעבר ליכולת התפיסה שלי, לכן כל מחשבה או רעיון (כולל את הרעיון שמוצג לפניכם) יהיו שגויים. התפיסה שלי את כח עליון באה לידי ביטוי באופן חוץ-חוויתי, כמו אינטואיציה או תובנה מיידית, כאילו מבחוץ ולא ממני. (גם "חוץ" הוא רעיון, אז אפילו מעבר לכך.)

אמונה היא היכולת לא להאיחז בשום רעיון לגבי מהו כח עליון ואיך הוא עובד, וללמוד לסמוך על כך שהוא קיים ושהוא מסדר את הדברים. (המחשבות: "כח עליון קיים." או "כח עליון לא קיים." הם גם רעיון שגוי שמפריע לסמוך על אלוהים. כי אלוהים הוא מעבר לקיום ולאי-קיום)

היכולת לסמוך נותנת לי הרפיה ומורידה את הלחץ והשליטה. מתוך המקום הזה תצא פעולה הרבה יותר יעילה כמובן. ולא אקח על זה קרדיט ולא אאחז בתוצאות, כי הן גם ככה לא בשליטתי.

ניתן לחשוב על זה כתת מודע, החלק במוח שאליו אני לא מודע, אך הוא קיים וקובע במידה רבה את איכות חיי. בפנייתי לכח עליון בדיבור או כתיבה, התת מודע גם שומע את המסר, והוא מתחיל להשתנות לאט ולפעול בהתאם למחשבות המודעות שאני מזין. לכן הכרת תודה נותנת כל כך הרבה, כי היא הופכת את מחשבתי לחיובית, וכתוצאה התת מודע מייצר הרגשה חיובית.

דרך נוספת להסתכל על כח עליון היא לחשוב עליו ככח הטבע. הכח שמזיז את הכוכבים בשמיים ושקובע את מזג האוויר ומאפשר חיים. זהו תהליך שנע על פי חוקיות מסויימת שאינה ידועה לי ומסדר את הכל בצורה הנכונה – כמו שפרח גדל ללא שום התערבות ביער והדבורה יודעת לבוא אליו ולהרבות אותו. כל דבר במקומו מונח. הדרך שבה הכל מתרחש בטבע והאופן שבו החברה בנוייה, כל אלו הן המשך טבעי לאותו כח שבא לידי ביטוי גם בכל מחשבה ורגש אצלי, אין דבר שלא עונה וחג על פי החוקיות של הטבע.

מבט זה מאפשר לי לסמוך ולאפשר לטבע לפעול כרצונו. (כאילו שבכלל הייתי יכול לשנות כח עצום שכזה.) כל התנגדות היא חסרת תועלת ומייצרת סבל רב, היא כמו לנסות לשחות נגד זרם בנהר, אבזבז את כוחותי ועדיין אסחף עם הזרם. עדיף שאשחה עם הזרם במהירות ויעילות, או כמו למשוך בחגורה למטה כשהמטוס ממריא – התוצאה היחידה תהיה תסכול ועייפות.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s